سالانه حدود ۳۰۰ هزار نفر به دیابتی‌های کشور اضافه می‌شود

 
سالانه حدود ۳۰۰ هزار نفر به دیابتی‌های کشور اضافه می‌شود

 

سالانه حدود ۳۰۰ هزار نفر به دیابتی‌های کشور اضافه می‌شود

رئیس انجمن دیابت ایران گفت: ۲۰ درصد جمعیت بالای ۲۰ سال کشور مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند و سالانه حدود ۳۰۰ هزار نفر به شمار دیابتی‌ها اضافه می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، اسدالله رجب افزود: دیابت نوع ۲ در کشور شیوع بالایی دارد و هر چه عمر متوسط ایرانیان بالاتر می رود ابتلا به این بیماری نیز بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه سبک زندگی غلط مردم باعث شیوع فراوان این بیماری شده، اظهار داشت: استفاده از غذاهای فرآوری شده و استرس به دیابت نوع ۲ بیشتر دامن می زند و به مرور زمان همه اعضای بدن را تحت الشعاع قرار می دهد.

رجب از مردم خواست سبک زندگی و تغذیه خود را تغییر دهند، در غیر اینصورت به گفته وی در آینده ای نزدیک با بیماران دیابتی زیادی کشور مواجه می شویم و هزینه های نظام سلامت و بهداشت و درمان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

 

دیابتی‌ها دارای بیماری زمینه‌ای واکسن آنفلوانزا تزریق کنند 

وی در مورد تزریق واکسن آنفلوآنزا توسط این بیماران گفت: بیمارانی که قند آنها در حد طبیعی کنترل و زیر ۷.۵ درصد بوده و بیماریهای زمینه ای مانند قلبی، عروقی، آسم و غیره ندارند، نیازی به واکسن آنفولانزابطور ۱۰۰ درصد ندارند.

رئیس انجمن دیابت ایران تاکید کرد: اما بیمارانی که دچار دیابت بوده و بیماران زمینه ای نیز دارند باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

رجب تصریح کرد: مبتلایان به دیابت جزو گروه خطر ابتلا به کرونا قرار دارند و باید به دستورالعمل ها و توصیه های بهداشتی توجه کرده و تردد عمومی را کاهش داده و در خانه بمانند و در چنین شرایطی می توانند در جهت کنترل هرچه بیشتر قندخون خود گام های موثری بردارند.

مطالعه کنید: مزایای بیمه کرونا چیست؟

وی افزود: در شرایط کنونی دیابتی ها همچون سایر افراد باید به تغذیه ایمن و سالم بیش از پیش توجه کنند، رعایت اصول تغذیه سالم بسیار کمک کننده بوده و لازم نیست مصرف ویتامین ها و مکمل های دارویی را جزو تغذیه خود قرار دهند بیشتر از مواد غذایی مفید استفاده کنند.

به گفته رجب، داشتن تحرک جسمی منوط به حضور در باشگاه های ورزشی نیست، در منزل هم می توان با نرمش های سبک و کششی فعالیت فیزیکی داشت، بعد از هر وعده غذایی حداقل ۱۵ دقیقه در منزل راه بروید، این کار به پیشگیری از چاقی و اضافه وزن شما نیز کمک می کند.منبع چابک آنلاین

 

برای خرید بیمه نامه کرونا روی عکس زیر کلیک کنید

نمایندگی بیمه سامان کد 8147

مشاوره رایگان با نمایندگی کوهی

09126148334 — 02186112701